Банкрутство та Ліквідація в Україні

Опубликовано: 05.02.2018

видео Банкрутство та Ліквідація в Україні

Закон України про банкрутство

Актуальність, цілі й завдання справжньої курсової роботи буде визначено такими положеннями. Юридичні особи ліквідуються в різний спосіб, котрі всі, проте, грунтуються на законі, припускають закон, який встановлює той інший спосіб ліквідації юридичної особи. Способи ці такі, на сайте банкротство.

1) Іноді при самому визнання юридичної особи буття його залежить від будь-якого умови чи терміну; тоді, із настанням умови чи зі спливання строку, ліквідується і буття юридичної особи, як швидко не піде нового визначення уряду про його продовженні. Наприклад, часто буває, що установа компанії на акціях і про те разом визначається, щоб чиєю метою є досягнуто відоме час" ; якщо компанія не виконає підприємства у цей час, вона вважається більш і солідним юридичним обличчям, хіба особливим актом законодавчої влади триває її існування. З ліквідацією юридичної особи на повинен змішувати того випадку, коли юридична особа зовсім не від дійшов існуванню, робиться лише приготування для існування юридичної особи та приготування виявляється безуспішним. Наприклад, йдеться про заснування компанії на акціях: компанія вважається заснованої, як у час буде сбыто певна кількість акцій; але виявляється, що така кількість акцій не сбыто, і компанія немає. І тут не можна сказати, що припинилося існування юридичної особи, оскільки юридична особа і виникло ще, а робилися тільки підготовка до його буття, - це хіба що викидень юридичної особи.

2) Сама мета, з якою існує юридична особа, може зникнути з дійсності; тоді припиниться і існування юридичної особи. Мета ця може зникнути різними шляхами: чи внаслідок рішення уряду, наприклад коли державна влада визнає мета юридичної особи аморальної чи несовместной з цілями держави або незалежно від втручання влади, внаслідок сили обставин.

Так, середня тривалість процедури банкрутства підприємства, описаного методологією рейтингу, складає 2, 9 років (для порівняння, у розвинених країнах- членах ОЕСР – 1, 7 роки), а її вартість – 42% від вартості майна боржника (9% для країн-членів ОЕСР). Проте найбільшим шоком є показник коштів, які вітчизняна процедура банкрутства забезпечує повернення кредиторові – 8, 3%, перейдите сюда банкротство. За цим показником Україна ділить з Камбоджею 161-162 місце серед 165 країн, у яких існує судова процедура банкрутства. Гірше, ніж у нас, складається ситуація для кредиторів лише у Центральноафриканській Республіці, Сполучених Штатах Мікронезії, Венесуелі та Бурунді. Трохи кращим, ніж у нас, є результат Сурінаму, Ліберії, Домініканської Республіки, Томе і Прінсіпі та Сьєра Леоне.

При цьому не варто думати, що українське законодавство є вкрай недосконалим та примітивним. Навпаки, у профільному Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі – Закон про банкрутство) формально присутні майже усі інститути, притаманні розвиненим країнам з ефективною системою банкрутства. Однак, недосконале формулювання певних пооложень закону та, особливо, його імплементація, зводить нанівець будь-які інноваційні потуги законодавців.

Ухилення від банкрутства

Однією з головних проблем банкрутства в Україні є те, що у таку процедуру як правило вступають підприємства, які уже тривалий час є неплатоспроможними, та з яких уже виведені усі більш-менш ліквідні активи. Як наслідок, більшість кредиторів залишаються ні з чим, а процедура банкрутства їх проблем не вирішує.


Експрес ліквідація підприємств в Україні