Главная Новости

Електроерозійна обробка матриць


Опубликовано: 12.05.2022

Дротовий електроерозійний верстат (ЕЕО) - WEDM

Дротовий електроерозійний верстат (ЕЕО) - WEDMWire EDM - це процес, при якому ми можемо різати будь-який електропровідний матеріал, твердий або м'який, навіть карбід або алмаз, рекомендую електроерозійна обробка матриць. Електроерозійний дріт ріже без фізичного контакту із заготівлею. У нашому інструментальному цеху обробка WEDM є постійним елементом нашої роботи.

Історія електроерозійної обробки

У 18 столітті англійський вчений Джозеф Прістлі виявив, що він може руйнувати метал електричним розрядом. Проте лише під час Другої світової війни цей процес став корисним, коли двоє російських учених, подружжя на ім'я Лазаренка, розробили контрольований метод використання електрики для видалення металу. Спочатку електроерозійна обробка в основному використовувалася для видалення зламаних мітчиків та свердлів шляхом підведення електрода до центру зламаного інструменту. Крім дротяної електроерозійної обробки, цей принцип в даний час використовується в штампопрошивних електроерозійних верстатах, коли мідним або графітовим електродом потрібної форми створюється порожнина в заготівлі. Електроерозійний дриль використовує трубчастий електрод, щоб «запалити» отвір у провідному матеріалі.

Механічна обробка деталей методом дротяної електроерозійної обробки (WEDM)

WEDM, який розпочав комерційне використання у 1960-х роках, використовує натягнутий дріт як електрод. Зазвичай заготівлю та дріт занурюють у деіонізовану воду. Вода діє як діелектрик (електричний ізолятор) доти, доки не відбудеться електричний розряд. У міру наближення дроту до заготівлі в якийсь момент відстань стає достатньо малою, а напруга досить великою, щоб між дротом та заготовкою виникав електричний розряд — іскри.

Електричний розряд нагріває невелику частину заготовки до тисяч градусів. Діелектрик стає іонізованим газом або плазмою, що роздмухується під високим тиском. Бульбашка плазми хлопається, змушуючи розплавлений матеріал розсіюватися в діелектричній рідині, залишаючи зазор у заготовці. При цьому частина дроту вивітрюється. Цей процес розряду повторюється швидко, до 250 000 разів на секунду. Таким чином видаляється метал поруч із дротом і робиться надріз уздовж дроту. Промитий потік води охолоджує дріт і видаляє частинки, що утворилися.

Оскільки в цьому процесі дріт також злегка руйнується, електроерозійний верстат безперервно подає свіжий дріт із котушки. Машина відрізає використаний дріт і залишає його у відрі для сміття для переробки.

Щоб вирізати внутрішню форму, необхідно зробити напрямний отвір. Це можна зробити звичайним дрилем або електроерозійним дрилем. Дріт протягується через отвір для початку. Сучасні верстати з ЧПУ забезпечують автоматичне заправлення дроту. Струмінь води або повітря спрямовує дріт через заготівлю. Машина автоматично виконує необхідні механічні та електричні з'єднання. Якщо дріт обривається при різанні деталі, машина виявляє урвище, повторно заправляє дріт і відновлює різання в тому місці, де дріт обірвався.

Вплив дроту на процес електроерозійної обробки

Найважливішими компонентами процесу електроерозійної обробки є дріт та діелектрична вода. Дріт доступний у кількох матеріалах та діаметрах.

Дрот, що використовується в більшості випадків, виготовлений з латуні. Якщо вам потрібна більш висока продуктивність, ви можете вибрати оцинкований дріт для збільшення швидкості та кращої якості поверхні. Цинкове покриття дозволяє дроту витримувати вищі температури та допомагає підтримувати цілісність іскри.

Сучасні електроерозійні верстати визначають тип дроту та умови різання та відповідним чином регулюють швидкість різання. Заміна дроту може прискорити процес. Наприклад, в одному проекті використовувався латунний дріт, розріз якого зайняв 10 годин. Але розкиданий відпалений дріт скоротив його до сьомої години без зміни будь-яких налаштувань. Процес електроерозійної обробки можна оптимізувати, змінивши налаштування верстата та вибравши оптимальний дріт.

Інші типи електроерозійного дроту доступні для конкретних застосувань. Наприклад, медичні пристрої, що імплантуються, не повинні контактувати з міддю, тому використовується молібденовий дріт. Тріщиностійкий латунний дріт із сталевим сердечником використовується в тих випадках, коли дріт знаходиться під високою напругою.

Вода та електроерозійний дріт.

Щоб досягти максимальної продуктивності електроерозійного верстата, вода повинна бути чистою та мати відповідну провідність. У процесі WEDM частина металу потрапляє у воду у вигляді дрібних частинок, частина розчиняється у воді. Класична робота системи очищення води складається з двох частин: водопідготовка – фільтр для видалення частинок та деіонізаційний фільтр для видалення атомів металів із розчину. У Reg Form ми використовуємо екологічні фільтри, завдяки чому нам не потрібно замінювати фільтри на нові. Процес технічного обслуговування складається з видалення металевих частинок та очищення фільтрів.

Застосування у процесі WEDM

Wire EDM добре працює у багатьох різних проектах, де вам потрібно зробити, наприклад: малий радіус усередині кутів, вузькі зазори. У ситуації, коли ми маємо матеріал, який важко обробляти (наприклад, інструментальна сталь - загартована або сплав з високими експлуатаційними характеристиками). Іноді якість поверхні та висока точність отворів мають ключове значення. У нашій компанії найчастішим застосуванням є виготовлення отворів з допуском h7 для виштовхувачів у прес-формах. У нашому інструментальному цеху електроерозійним способом виготовляються пуансони та штампи.

Опубликовано: 12.05.2022 | Исправлено: 12.05.2022Берни Торопцкий
20.06.2022 в 21:29
Президент Владимир Путин заявил в четверг, что официальные лица России и США начнут обсуждение в январе предложений Москвы о гарантиях безопасности, которые она хочет получить от Запада для разрядки текущего кризиса. Он выразил надежду на положительный результат.

Все комментарии