Як визначити, що на комп'ютері є вірус

Читайте про симптоми, які сигналізують про наявність на комп'ютері вірусу. Як на віруси реагує комп'ютер, антивірусна програма або браузер. шкідливі програми або віруси можуть призвести ваш комп'ютер в хаос. Вони можуть деактивувати антивірусне програмне забезпечення і зробити комп'ютер вразливим для іншого шкідливого програмного забезпечення, заважати нормальному функціонуванню комп'ютера або призвести до пошкодження файлів операційної системи. Читайте про симптоми, які сигналізують про наявність на комп'ютері вірусу

Віруси вимагачі шифрують дані користувачів таким чином, що їх практично неможливо розшифрувати або відновити. Віруси можуть отримати доступ до будь-яких даних, будь то особисті файли, банківські дані або паролі користувача, а також створювати двійники акаунтів.

Що ж робити щоб захистити себе і комп'ютер від вірусів? Почати необхідно з установки антивірусної програми. Також не завадить освоїти навички безпечного користування ПК. Частою причиною зараження комп'ютера вірусами або іншим шкідливим ПЗ є відсутність комп'ютерної грамотності користувача, яку також варто підтягнути.

Нові види вірусів і шкідливих програм з'являються весь час, тому вони не завжди можуть визначаються кожної антивірусною програмою, принаймні до того моменту поки не будуть внесені в базу даних сигнатур вірусів. Такі свіжі віруси можуть потрапити в систему і пройти всі програмні засоби захисту.

Якщо ви випадково завантажили підозрілий файл, який містить вірус або кликнули на вкладенні в email, ваша система може бути інфікована такими вірусами як: Trojan, Rootkit, Worm, Backdoor, Junkware або Malware. Тому, перш ніж кликати на невідомому файлі або посиланням краще подумати двічі і стежити за тим, щоб встановлена ​​на вашому комп'ютері антивірусна програма була з актуальними антивірусними сигнатурами.

Отже, як же визначити, що ваш комп'ютер заражений вірусами? Ось кілька явних ознак, які сигналізують про те, що на комп'ютері присутні віруси або інше шкідливе ПЗ:

 1. Ваша антивірусна програма деактивовано (відключена).
 2. Антивірусна програма повідомляє про наявність на комп'ютері вірусів.
 3. Комп'ютер працює повільно або гальмує.
 4. Браузер перенаправляє на інші сайти або не починається.
 5. Комп'ютер працює зі збоями або зависає під час перезавантаження.

А тепер детальніше:

 1. Ваша антивірусна програма деактивовано (відключена).

  Деякі типи шкідливих програм можуть деактивувати або відключити антивірусну програму або антивірусне рішення для захисту інтернет користувачів (internet security suite). В такому випадку шкідливі програми можуть вільно потрапити до електронної пошти, вкрасти або пошкодити дані. Існує багато типів шкідливого ПО, деякі націлені на пошкодження або знищення даних, інші шифрують файли і вимагають оплату за відновлення до них доступу. Спроби перевстановити або встановити заново антивірусне ПЗ, такими вірусами можуть також блокуватися. Встановившись на комп'ютер, віруси можуть вносити зміни до реєстру, які будуть блокувати установку антивірусних програм.

 2. Антивірусна програма повідомляє про наявність на комп'ютері вірусів.

  Найкращим способом визначити наявність на комп'ютері вірусів є наявність відповідних повідомлень антивірусної програми або брандмауера. Брандмауер - це потужний інструмент захисту, який контролює все що завантажується на комп'ютер з Інтернету і з комп'ютера в Інтернет. Тому, краще якщо на комп'ютері будуть одночасно активовані і антивірусна програма, і брандмауер.

 3. Комп'ютер працює повільно або гальмує.

  Якщо комп'ютер почав працювати повільніше ніж зазвичай або гальмувати, це також є ознакою того, що він заражений шкідливим ПЗ. Щоб визначити, що саме є причиною неправильної роботи ПК досить відкрити диспетчер задач і переглянути список запущених програм і процесів.

  Якщо якесь невідоме додаток використовує багато ресурсів процесора, воно може і бути вірусом. Також, вірус може своєю діяльністю використовувати ресурси жорсткого диска. Така активність шкідливих програм може значно знизити продуктивність комп'ютера. Rootkit програми (вид вірусів) можуть також впливати на тривалість завантаження операційної системи під час включення комп'ютера або його відключення, а також бути причиною зависань.

 4. Браузер перенаправляє на інші сайти або не починається.

  Проблеми в роботі браузера є ключовою ознакою того, що безпека комп'ютера порушена. Наприклад, здійснюючи пошук інформації або сайту за допомогою Google ви виявляєте, що, переходячи по посиланню потрібного сайту ви потрапляєте не на нього, а на рекламний сайт, який ви не шукали і ніколи раніше на нього не переходили. Браузер також може почати повільно працювати або зависати, може з'явиться велика кількість надбудов або розширень, при наявності підключення до Інтернету браузер не може підключитися до мережі, і т.д. Все це свідчить про наявність вірусів або шкідливих програм на комп'ютері.

 5. Комп'ютер працює зі збоями або зависає під час перезавантаження.

  Руткіт або вірус можуть стати причиною нестабільної роботи операційної системи або навіть вносити зміни в master boot record (MBR). В результаті, в роботі комп'ютера з'являться збої, що з часом призведе до появи помилок синього екрану (BSOD) і зависань. Це типова ознака зараження комп'ютера вірусами.

Це тільки найпоширеніші способи визначення наявності на комп'ютері вірусів, шкідливих програм (malware) або програм вимагачів (ransomware), і їх симптоми. І то як швидко користувач зможе розібратися з такими програмами на своєму ПК залежить збереження його даних і файлів.

Якщо ж, в результаті зараження комп'ютера вірусами або діяльності шкідливих програм, ваш комп'ютер втратив працездатність, відновити яку можливо тільки перевстановлення операційної системи або форматуванням жорсткого диска, а як результат ваші дані були загублені або пошкоджені, ви їх можете відновити за допомогою програми для відновлення даних Hetman Partition Recovery . Також, рекомендуємо скористатися одним із способів, описаних в інших статтях нашого блогу .

Що ж робити щоб захистити себе і комп'ютер від вірусів?
Отже, як же визначити, що ваш комп'ютер заражений вірусами?